TJEDAN ZDRAVLJA U VRTIĆU – USKOČIMO U UTORAK

tra 13, 2021

U utorak, 6. travnja 2021., odgojne skupine Dječjeg vrtića Selca i odgojna skupina Područnog vrtića Povlja, započele su s obilježavanjem Tjedna zdravlja u vrtićima.

Tema dana bila je „Uskočimo u utorak!“

„Prema preporukama Svjetske zdravstvene organizacije, djeca predškolske dobi trebala bi u tjelesnoj aktivnosti svakodnevno provesti najmanje 180 minuta od čega barem 60 minuta u aktivnostima umjerenog do visokog intenziteta.“

Djeca su sa svojim odgojiteljicama razgovarala o važnosti tjelesne aktivnosti i kretanja za zdravlje, a zatim i provodili različite aktivnosti.

Na dvorištu Dječjeg vrtića Selca održane su starinske igre: nošenje jaja na žlici, skakanje u vrećama, potezanje konopa…, a Povljani su uživali u različitim tjelesnim aktivnostima u sportskoj dvorani.

Djeca su u aktivnostima uživala, a nadamo se da će se na ovaj način očuvati tradicijske igre i u našem mjestu te da će se sve više uviđati važnost tjelesne aktivnosti za zdravlje!

Dječji vrtić “Selca”