TJEDAN ZDRAVLJA U VRTIĆU – SUPER ZDRAVA SRIJEDA

tra 13, 2021

U srijedu, 7. travnja 2021., odgojne skupine Dječjeg vrtića Selca i odgojna skupina Područnog vrtića Povlja, obilježile su „Super zdravu srijedu“.

Ovu srijedu ujedno se obilježavao Svjetski dan zdravlja.

Odgojiteljice i djeca razgovarali su kako je za zdravlje važna pravilna prehrana, voda, tjelesna aktivnost, spavanje, očuvanje okoliša i zajedništvo. Hranu često uzimamo „zdravo za gotovo“ i ne razmišljajući koliko ljudi i djece nema takve blagodati.

Djeca su sama sebi danas pripremala voćne salate, ali i „smoothie“ – voćne osvježavajuće napitke u čemu su posebno uživala. Istraživali su piramidu zdrave hrane, ali i proučavali koliko šećera ima u gaziranim i voćnim sokovima koji se često kupuju u trgovinama.

Istraživanjem i različitim aktivnostima sami su uvidjeli koja je hrana zdrava, a koja nezdrava te međusobno razgovarali o važnosti zdrave prehrane.

Dječji vrtić “Selca”