TJEDAN ZDRAVLJA U VRTIĆU – ČUVAJMO ČISTU VODU U ČETVRTAK

tra 13, 2021

U četvrtak, 8. travnja 2021., odgojne skupine Dječjeg vrtića Selca i odgojna skupina Područnog vrtića Povlja, obilježile su temu „Čuvajmo čistu vodu u četvrtak“.

Djeca su razgovarala o tome kako je voda neophodna za očuvanje zdravlja. Naglašavali su važnost redovitog pranja ruku čistom vodom što nas štiti od zaraznih bolesti, a čime smo trenutno najviše okruženi.

U grupama su djeca prala voće, povrće, vježbala su kako prati male bebe, uredili su sobe svog dnevnog boravka i prala igračke, namještaj…

Istraživala su što se sve može raditi s vodom i pravili različite pokuse vodom i bojama, a isto tako su istraživala što tone, što pliva u vodi. Vodu su koristila i za zalijevanje i poticaje rasta biljaka, a nadamo se da ćemo ubrzo vidjeti i plodove naših biljaka.

Dječji vrtić “Selca”