RODITELJSKI SASTANAK – SAŽECI

Dana 29. rujna 2018.g. održan je prvi roditeljski sastanak za pedagošku godinu 2018./2019. sa sljedećim dnevnim redom:

 1. ORGANIZACIJA RADA I ŽIVOTA U VRTIĆU
 2. LIJEČNIČKO UVJERENJE
 3. RADIONICE ZA RODITELJE
 4. DAN ZA RODITELJE
 5. HUMANITARNI RAD
 6. UGOVORI
 7. PREDSTAVNIK RODITELJA U UPRAVNOM VIJEĆU
 8. PODJELA DJECE PO GRUPAMA
 9. UREĐENJE VRTIĆA
 10. RAZNO:
 • STRUČNI SURADNIK,
 • LOGOPEDI BEZ GANICA
 • ZDRAVSTVENI VODITELJ
 • OSIGURANJE
 • ENGLESKI JEZIK

Ovo su kratki podsjetnici…

 • Potrebno je djecu dovoditi do 9h jer se tada započinje sa planiranim aktivnostima. U 9h će se zaključavati ulazna vrata (vrata dvorišta).
 • Od ove pedagoške godine novost je desetosatni program rada u dječjem vrtiću „Selca“ koji traje od 06:30h – 16:30h.Raspored obroka za korisnike desetosatnog programa:- užina između 7.00 i 7.30 sati,

  – doručak između 9.00 i 9.30 sati

  – ručak oko 12.00 sati.

  – užina oko 15.30 sati

  Poslije ručka se peru zubi (četkice donijeti, pastu će nabaviti vrtić), oblače piđame i kreću na spavanje.

 • Šestosatni program rada traje od 8 – 14h.Raspored obroka šestosatnog programa:- doručak između 9.00 i 9.30 sati,

  – užina oko 12.00 sati.

 • U vrtić treba donijeti papuče/sandale dok je još vruće, bilježnice bez crta, crtančice, fascikle sa laštikom (za radove), registrator za razvojne mape. Ovu godinu, naručene su plastične kecelje s dugim rukavima za likovne aktivnosti  koje financira dječji vrtić.
 • Roditelji koji još uvijek nisu priložili novo liječničko uvjerenje za upis to moraju napraviti što prije. Prema savjetu zdravstvene voditeljice Antonijele Boškovićsvi polaznici moraju imati kopirane knjižice cijepljenja. Svi koji nemaju kopiju knjižice cijepljenja moraju ju donijeti u vrtić kroz mjesec rujan.
 • Tokom godine se organiziraju zajedničke svečanosti (dani kruha, božićno/novogodišnja svečanost, dječji maskenbal, završna svečanost za predškolce), a za Božić/Uskrs se organiziraju radionice za roditelje.Već dvije godine sudjelujemo u humanitarnoj akciji Udruge „Most“ „A di si ti ?“. Prodavali smo radove napravljene sa djecom u grupi i roditeljima na radionicama, a prikupljena sredstva su išla za potrebe beskućnika udruge. Planiramo isto i ovu ped. god., biti će više radionica za koje će se tražiti prijave kao i protekle godine, minimalno 10 roditelja.
 • Od ponedjeljka do petka, roditelji su pozvani da sudjeluju u aktivnostima djece u vrtiću – DAN ZA RODITELJE (dan kad su roditelji pozvani da sudjeluju u planiranim i slobodnim aktivnostima svoje djece: IGRA U KUTIĆU DOMAĆINSTVA, KUTIĆU GRADNJE, POMOĆ PRI IZRADI LIKOVNO PRAKTIČNIH RADOVA…).  Molimo zainteresirane roditelje da se dan prije najave odgojitelju, da ne bi bilo previše zainteresiranih za isti dan.
 • 28.04.2016.g. uključili smo se u akciju prikupljanja plastičnih čepova kako bi sudjelovali u PROJEKTU Udruge oboljelih od leukemije i limfoma u suradnji sa Elom Tonšić. Ova hvalevrijedna akcija nije završena pa ćemo nastaviti dalje sa sakupljanjem čepova.
 • Kad dijete krene u vrtić roditelji potpisuju Ugovor dječjeg vrtića (roditelj kao korisnik usluge, i ravnatelj – kao zastupnik ustanove). Ugovor je napisan u dva primjerka, jedan ide roditelju, a drugi ostaje dječjem vrtiću. Ugovor vrijedi dok se dijete ne ispiše iz vrtića.Od mjeseca rujna 2018.g. počinju važiti nove cijene usluga vrtića i to za:
  • desetosatni program 680,00kn
  • šestosatni program 320,00kn
 • Roditelji ispunjavaju uplatnice sami, i jedan primjerak donose odgojitelju kao potvrdu o uplati.
 • Dječjim vrtićem upravlja Upravno vijeće koje broji 5 članova, među kojima je i član koji predstavlja roditelje. Na roditeljskom sastanku održanom 02.09.2016.g. gđa Katarina Vrsalović je izabrana za predstavnika roditelja u UV dječjeg vrtića „Selca“. Njen mandat traje 4 godine.
 • Pedagogica Sanja Jurić je na porodiljnom dopustu. Na njeno mjesto je primljena psihologinja Matea Martinić s kojom surađujemo od mjeseca listopada 2017.g.Također od siječnja ove godine surađujemo sa logopedicom Tamarom.Na mjesto zdravstvene voditeljice primljena je viša medicinska sestra Antonijela Bošković s kojom surađujemo od mjeseca listopada 2017.g.