Početak rada Dječjeg vrtića “Selca”

by | svi 22, 2020

Poštovani roditelji,

Na sjednici Stožera otoka Brača, 22.5.2020. donesena je odluka o početku rada dječjih vrtića prema novim Uputama HZJZ (Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi)

Dječji vrtić „Selca“ kreće s radom od ponedjeljka 25.5.2020.g., a evo par napomena uz novi početak:

– roditelji/skrbnici imaju obavezu izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu, te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu već se javljaju telefonom ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.

– djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti ili sa respiratornim simptomima (curenje nosa i/ili kašalj) također ne dolaze u ustanovu, neovisno o visini tjelesne temperature.

– u vrtiću će biti organizirane 2 odgojno obrazovne skupine prema dosadašnjem rasporedu

– Ulazna vrata otvaraju se na poziv mobitelom ili zvonom tijekom radnog vremena i dežurstva (do 9h).

– ulaz u vrtić je na odvojene ulaze (ulaz sa šetnice – grupa odgojiteljica Darije i Marine, ulaz sa dvorišta – grupa odgojiteljice Petre)

– Odgojitelj preuzima/predaje dijete na ulazu u vrtić, roditelji ne ulaze u prostorije vrtića

– odgojitelj djetetu na ulazu dezinficira ruke uz napomenu da ne dodiruje lice i oči dok ne opere ruke. Nakon dezinficiranja, dijete dolazi do garderobe, obuva papuče, skida jaknu te odlazi prati ruke sapunom i vodom i ulazi u sobu dnevnog boravka.

Ako netko ipak ne planira poslati svoje dijete u vrtić, molim Vas da nam javite radi organizacije rada.

Zbog početka rada vrtića za svu djecu, do daljnjeg prestaju objave ideja za aktivnosti u facebook grupi.

S poštovanjem,

RAVNATELJICA DV „SELCA“

PETRA NIŽETIĆ

DV Selca – Upute za sprečavanje i suzbijanje epidemije COVID-19

DV Selca – Čišćenje i dezinfekcija bez oboljelih s COVID 19