Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

by | stu 9, 2017

Prošao je mjesec listopad, a sa njim i naše aktivnosti vezane uz „DANE KRUHA“ (mijesili smo tijesto, radili pizzu i kifliće koje smo blagovali).

Vrijedni roditelji su se iskazali i kod kuće su napravili kolače sa svojom djecom. Donijeli su ih u vrtić, a mi smo s kolačima smo častili prolaznike na našoj šetnici. Odgojiteljice, psihologinja i djeca su nudili prolaznike kolačima, a oni su bili oduševljeni. U malim grupicama smo proširili duh proslave „Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje“ u školi, ambulanti, Općini, u domu časnih sestara Milosrdnica, kafićima i dućanima noseći im kolače naših roditelja.

Sve aktivnosti su nam bolje išle uz pjevušenje dobro poznate pjesice „Pekar“:

RUKE MIJEM, BRAŠNO SIJEM

KAPICA NA GLAVI.

MIJESIM TIJESTO TAKO VJEŠTO

BAŠ SAM PEKAR PRAVI.

PEĆ SE ŽARI, U NJU STAVLJAM

KRUŠČIĆE PO REDU.

KORA GLATKA, BIT ĆE SLATKA

KAD JE DJECA JEDU.