„DANE KRUHA“ tradicionalno smo obilježavali tokom cijelog mjeseca listopada, mijesili smo tijesto i radili razne oblike koje smo blagovali. I našoj obitelji smo odnijeli kući na degustaciju nekoliko peciva u malim jesenskim košaricama.

 Mama Lukrecije Šaško nam je pokazala kako se dobija i mijesi tijesto u našoj mjesnoj pekari „Ruzmarin.

Mama Natalije Trutanić, kod kuće radi razne kolače, pa smo je pozvali da i sa nama napravi neki kolač. Rado se odazvala, pa smo uživali oblikujući keksiće u dvije boje, i oblikujući ježiće u našoj vrtićkoj kuhinji.

A našoj kuharici, teti Slavki pomogli smo u pravljenju pizze.

Za kraj, vrijedni roditelji su se iskazali i kod kuće su napravili kolače sa svojom djecom. Donijeli su ih u vrtić, a mi smo s kolačima smo častili prolaznike na našoj šetnici. Odgojiteljice, mame i djeca su nudili prolaznike kolačima, a oni su bili oduševljeni. U malim grupicama smo proširili duh proslave „Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje“ u školi, ambulanti, Općini, u domu časnih sestara Milosrdnica, kafićima i dućanima noseći im kolače naših roditelja.

Naše aktivnosti su bile popraćene dobro poznatom pjesmom „Pekar“:

          RUKE MIJEM, BRAŠNO SIJEM

KAPICA NA GLAVI.

MIJESIM TIJESTO TAKO VJEŠTO

BAŠ SAM PEKAR PRAVI.

PEĆ SE ŽARI, U NJU STAVLJAM

KRUŠČIĆE PO REDU.

KORA GLATKA, BIT ĆE SLATKA

KAD JE DJECA JEDU.